Powiększona śledziona i powiększony pod prawym uchem węzeł chłonny

Mam taki problem,że w listopadzie stwierdzono u mnie refluks żółciowy,gastroskopia potwierdziła,miałem również robione usgbo były podejrzenia u mnie kamieni,na drugim usg okazało się że niema złogu a jest powiększona śledziona,na trzecim usg również że jest powiększona i ma 14cm. Żadnych innych dziwnych objawów nie mam,badanie krwi wyszło dobrze,i będę miał powtórne badanie krwi,jedynie co to mam lekko powiększony pod prawym uchem węzeł chłonny,co to może być....?

Witam! Powiększenie śledziony może mieć związek z niektórymi chorobami zakaźnymi, niewydolnością wątroby oraz schorzeniami szpiku i układu krwionośnego. Proszę zgłosić się do specjalisty chorób wewnętrznych który pokieruje dokładną diagnostyką,