Powiększone węzły chłonne pod pachami odczynowe

Witam, Boli mnie powiekszony węzeł pod pachą. ale może od początku. 1,5 roku temu urodziłam, rok temu wycinano mi wyrostek, pół roku temu mialam gastroskopie wykazała hb wyleczone, kolonoskopie ZJD. usg jamy brzusznej ok. Dziś mam powiekszone wezły chłonne pod pachami odczynowe, biore Apro napro nic nie pomaga, krew ob crp ok, usg piersi ok. Ale zle sie czuje , jest mi slabo boli mnie pacha ręka i plecy. Jestem hipohondryczką i jesli jakas cześć ciala mnie boli mysle ze to rak, prosze mi pomóc

trzeba odczekać aż węzły wrócą do normalnych wymiarów, co wymaga kilku tygodni czasu- nie wolno ich w tym czasie "molestować" tzn. ciągle badać i sprawdzać. Proszę też ograniczyć golenie i używanie dezodorantu bo to najczęstsza przyczyna odczynowego zapalenia węzłów chłonnych pachy. Jeżeli nie zmniejszą się i będą ewidentnie powiększone to trzeba udać się do hematologa by ustalił dalsze postępowaniu np. biopsja lub wycięcie węzła do badania histopatologicznego. Jeżeli skóra się zaczerwieni pod pachą, obrzęknie i będzie gorączka to znaczy , że robi się ropień , który może wymagać nacięcia i wtedy do chirurga