Co oznacza powiększenie węzła chłonnego pod pachą?

Czy to rak? Od roku mam powiększony węzeł pod pachą. Byłam u lekarza który wykonał usg po którym stwierdził że nie dzieje się nic niebezpiecznego. Węzeł jednak się nie pomniejszył a dodatkowo po jakimś czasie w piersi po tej samej stronie mam bardzo dziwne odczucia. Nie jest to ból, a jednak coś co nie daje mi spokoju

Taki węzeł chłonny może być następstwem mikrourazów w zakresie pachy (np. w czasie golenia pachy). Jeśli w USG lekarz nie stwierdził patologii węzła chłonnego to nie ma powodu do niepokoju. Jeśli Pani odczuwa jednak coś nieprawidłowego w zakresie piersi warto byłoby wykonać kontrolne USG piersi. O wszystkim powinien zadecydować lekarz pierwszego kontaktu