Odczynowe węzły chłonne a operacja tarczycy

Jestem po operacji tarczycy z powodu Ca,rok temu,4 miesiace po miałam robione usg piersi poniewaz odczuwałam ból wyszła 8mm torbiel i odczynowe wezły chłonne,bol minał na pare miesiecy i wrócił znów a do tego czuje dziwny ból pod szyja,ból pod prawa pacha,ból ramienia,bóle karku oraz bóle szyi nie wyczuwam pod szyja zadnych guzków.Miałam robione badania Ob i Tsh sa w normie boje sie ze to cos złego.Byłam u ginekologa który pow ze mam powiekszony wezeł pod pacha od roku czy to cos zlego.4 miesiac

Raczej diagnostykę dolegliwości kierowałbym w stronę patologii ze strony odcinka szyjnego kręgosłupa (do rozważenia np. wykonanie RTG tego odcinka kręgosłupa). Z problemem trzeba udać się do neurologa. Odczynowe węzły chłonne w pasze mogą być następstwem depilowania pachy (odczyn węzłowy na drobne urazy skóry) i raczej takie węzły chłonne nie budzą niepokoju zwłaszcza jeśli nie budziły niepokoju w USG.