Ryzyko wystąpienia owulacji po 7 dniach nieprzyjmowania tabletek

Wczoraj, 20 marca, zapomniałam wziąć 14 tabletki (czyli ostatniej w drugim tygodniu przyjmowania). Zorientowałam się o tym dopiero dzisiaj i zastosowałam się do ulotki, i wzięłam tę zapomnianą i ta dzisiejszą. Jednak martwi mnie to, że dzisiaj rano odbyłam stosunek płciowy (przed tym jak się zorientowałam, że nie wzięłam tabletki). Czy jest możliwe, że wystąpiła owulacja w ciągu tego czasu i może dojść do zapłodnienia? Jeśli to był koniec drugiego tygodnia, to mam robić normalnie 7-dniową przerwę w przyjmowaniu po skończeniu opakowania, czy od razu rozpocząć kolejne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wzrost ryzyka wystąpienia owulacji występuje po 7 dniach nieprzyjmowania tabletek (dlatego w czasie przerwy między opakowaniami jest Pani całkowicie zabezpieczona). W związku z tym nie powinna Pani się obawiać.

Jeśli chodzi o dalsze postępowanie, to jeśli przyjmie Pani 7 tabletek przed przerwą (z tego, co Pani pisze, wynika, że tak będzie), może Pani spokojnie zrobić przerwę bez obawy o zajście w ciążę. Dodatkowe zabezpieczenie nie jest konieczne.