Zmiana terminu wystąpienia miesiączki

Witam, mój problem, dotyczy przesunięcia terminu miesiączki. Wczoraj (15.04.) wystąpiło krwawienie, wzięłam pierwszą tabletkę, tak więc okres zapowiada się za ok. 23 dni, akurat w czasie kiedy wyjeżdam w daleką podróż. Wiem, że by tego uniknąć, należałoby wziąć dwa opakowania bez robienia przerwy, ale czy istnieje jakaś inna możliwość??? Np. gdybym wzięła 17 lub 18 tabletek, okres wystąpiłby wcześniej? I jak wtedy wyglądałoby zabezpieczenie przed ciążą? Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Teoretycznie, gdyby zapomniała Pani zażyć 18. tabletki, czyli tabletki z trzeciego tygodnia cyklu, to producent leku najprawdopodobniej zalecałby potraktowanie dnia, w którym się o tabletce zapomniało, jako pierwszego dnia 7-dniowej przerwy (proszę sprawdzić w swojej ulotce). Producenci leku zazwyczaj podają, że w takiej sytuacji nie ma ryzyka ciąży (proszę sprawdzić w swojej ulotce). Jednak nie zachęcam Pani do takiego postępowania. Bezpieczniej jest jednak pominąć 7-dniową przerwę i rozpocząć od razu nowe opakowanie (takie postępowanie powinna Pani jednak skonsultować ze swoim lekarzem).

Pozdrawiam!