Antykoncepcja zachwiana?

Witam, mam pytanie, mianowicie wczoraj wypadły mi z torebki tabletki antykoncepcyjne, a miałam jeszcze 3 tabletki do spożycia. Nie wzięłam więc tabletki wczoraj, no i dziś też nie wezmę, gdyż w niedzielę moja apteka jest nieczynna, żeby ewentualnie wziąć tabletki z 2 opakowania. I niestety dziś zapomniałam o tym fakcie i współżyłam z chłopakiem. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Czy coś mogę na to poradzić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę potraktować pierwszy dzień, w którym nie zażyła Pani tabletki (ponieważ straciła Pani blister) jako pierwszy dzień 7-dniowej przerwy, po której rozpocznie Pani nowe opakowanie. W takiej sytuacji nie powinno być kłopotów - ryzyko ciąży będzie małe. Może też Pani nie czekać, aż te 7 dni upłynie, tylko rozpocząć nowe opakowanie od razu, kiedy je Pani zakupi. Proszę jeszcze wpisać w wyszukiwarkę nazwę swoich tabletek antykoncepcyjnych - prawdopodobnie znajdzie Pani stronę producenta i informacje dla pacjentek, jak postępować w przypadku pominięcia tabletki (bo podejrzewam, że ulotki z opakowania Pani nie ma).

Pozdrawiam!