Antykoncepcja a nieregularna miesiączka

Witam, Mam parę ważnych pytań dotyczących tabletek jakimi są s***. Ginekolog pierwszy raz przepisał mi te o to tabletki na uregulowanie okresu, ponieważ zdarza się że występuje on bardzo nieregularnie. Moje pytania są następujące : ginekolog powiedział mi, ze mam wziąć pierwsza tabletkę 2 dnia okresu który był wczoraj ( czytając widziałam ze kobiety miały brać pierwsza tabletkę 1 dnia okresu i jestem skołowana ) i nie miałam gdzie kupić tabletek, dziś jest 3 dzień mam już tabletki i nie wiem czy mogę wziąć je dziś czy to ważne by wziąć pierwszego czy drugiego dnia, sama nie wiem wiec potrzebuje opinii kogoś kompetentnego Z góry dziękuje. Z poważaniem Katarzyna Lewicka.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Rozpoczęcie pierwszego opakowania powinno mieć miejsce w 1-5 dniu cyklu. Najbardziej dogodne dla pacjentki jest przyjęcie pierwszej tabletki w pierwszym dniu krwawienia. Przy takim postępowaniu działanie antykoncepcyjne widoczne jest już od pierwszego dnia. Przy rozpoczęciu blistra w 2-5 dniu cyklu konieczne jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni.
Pozdrawiam.