Jak przesunąć okres za pomocą tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, 26 sierpnia rozpoczęłam zażywanie leku C***. W związku z wyjazdem chciałabym przyspieszyć wystąpienie krwawienia i zastanawiam się, czy w tym celu mogłabym zażyć o 3 tabletki mniej z opakowania, czyli 18 zamiast 21? Czy krwawienie wystąpi wcześniej o te trzy dni? I czy jest to bezpieczne dla organizmu? Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Teoretycznie takie postępowanie powinno być bezpieczne, ale nie gwarantuje tego producent. Bezpieczniej jest nie wykonywać 7-dniowej przerwy, ale przyjąć 2 opakowania pod rząd.