Ryzyko zachorowania na raka jajnika

Witam, mam 27 lat, moja Babcia od strony Taty w wieku ok. 67 lat zmarła na raka jajnika (paliła całe życie, przeszła zawał + wszczepienie by-passów). Innych nowotworów ginekologicznych w rodzinie nie było. Czy jestem w grupie ryzyka?

Lek. Katarzyna Szymczak

Ryzyko na pewno jest zwiększone, jednak podany opis nie spełnia kryteriów dla dziedzicznego raka jajnika i piersi, gdzie ryzyko jest znacznie większe.
Pozdrawiam