Ryzyko zapłodnienia w wyniku zsunięcia się prezerwatywy

witam kochałem sie ze swoja partnerką w dni płodne z zabezpieczeniam w pewnym momencie zauważyłem że prezerwatywa zsuneła sie do miejsca gdzie zaczyna sie naciagnięty napletek nie doszło do wytrysku czy jest szansa ze preakulant zawarty w prezerwatywie wydzielany podczas stosunku mogł dostac sie do dróg rodnych partnerki ? czy jest szansa na niespodziewana ciąże

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży jest naprawdę znikome - nie ma powodów do niepokoju.

Lek. Tomasz Budlewski

Szansa na ciąże zawsze jest ponieważ nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji. Środki antykoncepcyjne obniżają prawdopodobieństwo. W podanym przykładzie ciąża jest możliwa ale nie można określić jej na zero szans.