Ryzyko zarażenia kiłą po stosunku a przyjmowanie Doxycykliny

Dzień dobry . Sex z koleżanką z pracy kilka sekund bez prezerwatywy potem już z prezerwatywa . Widziałem.jej badania na hiv gdzie jest - Ale co np z kiła i rzezaczka czy istnieje możliwość zarażenia . Dwa dni po dostałem zapalenia oskrzeli i jadłem doxy 2x dziennie 7 dni . Czy ta doxycyclina załatwi jakby co bakterie kily i przeznaczono Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Tak istnieje możliwość zakażenia kiłą i rzeżączką. Sądzę, że powinna też zadziałać, jeżeli oczywiście doszło do zakażenia. Jeżeli dojdzie do powstania jakichkolwiek zmian na narządach płciowych proszę od razu udać się do lekarza dermatologa.