Ryzyko zarażenia partnera wirusem WZW typu B poprzez kontakt seksualny

Ryzyko zarażenia partnera wirusem WZW typu B. Wirus przenosi się poprzez krew, więc jakim cudem można zarazić się poprzez kontakt seksualny? Czy w spermie jest krew???

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Do transmisji wirusa może dojść za pośrednictwem płynów ustrojowych. W przypadku współżycia z osobą zarażoną wskazane jest stosowanie zabezpieczenia