Ryzyko zarażenia półpaścem przez niemowlę

witam u synka w przedszkolu jedno z dzieci zachorowalo na polpasca, obawiam sie ze synek moze sie zarazic,zaznaczam ze przechodzil juz ospe wietrzna .Tym bardziej sie boje poniewaz mamy w domu 2 miesieczne niemowle ktore karmie tylko piersia.co grozi takiemu malenstwu gdyby sie zarazilo?pozdrawiam

jeśli chorował na ospę to ma odporność na ospę a półpasiec to po prostu ten sam wirus co ospa . Tylko w wyniku osłabienia odporności np. przez przemarznięcie, niewyspanie, stres, może wirus ospy niejako uaktywnić się i wtedy pojawia się półpasiec . Proszę więc dbac o odpornośc dziecka . Jeśli pani chorowała na ospe to niemowlę jest odporne .