Rzadki kał a niska hemoglobina we krwi

Przy oddawaniu krwi stwierdzono że mam niską hemoglobinę, mniej więcej też od tamtego czasu mój kał jest rzadszy, nie taki jak kiedyś. Jak brałem żelazo i kwas foliowy na podwyższenie hemoglobiny to było ok ale był czarny (przez żelazo) po odstawieniu leków znowu jest rzadszy... Jakie mogą być powody?

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania i najpewniej zlecenia badań dodatkowych nie jestem w stanie znaleźć wytłumaczenia dla Pańskich dolegliwości. Być może jest to związane z zaburzeniami wchłaniania lub nietolerancją pokarmową (tłumaczyłoby to luźniejszej konsystencji stolce i niedobory żelaza). Dla pewnej odpowiedzi konieczna jest jednak wizyta u gastrologa.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski