Rzadki stolec przy zdrowym trybie odżywiania

Witam, zauważyłem że im zdrowej się odżywiam tym mój stolec jest rzadszy. Mianowicie, jeśli robie soki z marchwi i jabłka, jem ryby, mniej czerwonego mięsa, to mój stolec nie jest prawidłowej konsystensji, jest jak papka. Natomiast jeżeli zjem pizze, lub inne fast foody czy też nie dbam o dietę, stolec jest jak najbardziej prawidłowy. Mam 21 lat, uprawiam sport, USG jamy brzusznej prawidłowe, badania krwi również,brak innych objawów. Czy to problem czy poprostu tak powinno być? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Z Pana opisu wnioskuję, że problemem może być niedostateczna ilość tłuszczów w diecie i za duża ilość soków - zwłaszcza te naturalne bogate w błonnik i cukry sprzyjają biegunkom. Bez dokładnej analizy Pana dzienniczka dietetycznego nie jestem w stanie udzielić bardziej szczegółowej odpowiedzi.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski