Rzadki stolec przy zdrowym trybie odżywiania
Witam, zauważyłem że im zdrowej się odżywiam tym mój stolec jest rzadszy. Mianowicie, jeśli robie soki z marchwi i jabłka, jem ryby, mniej czerwonego mięsa, to mój stolec nie jest prawidłowej konsystensji, jest jak papka. Natomiast jeżeli zjem pizze, lub inne fast foody czy też nie dbam o dietę, stolec jest jak najbardziej prawidłowy. Mam 21 lat, uprawiam sport, USG jamy brzusznej prawidłowe, badania krwi również,brak innych objawów. Czy to problem czy poprostu tak powinno być? Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Z Pana opisu wnioskuję, że problemem może być niedostateczna ilość tłuszczów w diecie i za duża ilość soków - zwłaszcza te naturalne bogate w błonnik i cukry sprzyjają biegunkom. Bez dokładnej analizy Pana dzienniczka dietetycznego nie jestem w stanie udzielić bardziej szczegółowej odpowiedzi.
Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski