Jak poradzić sobie z nawracającym krwawieniem z odbytu?

Nawracające krwawienia z odbytu - co robić. Witam. Mam 32 lata. 10 lat temu wystąpiło u mnie krwawienie z odbytu spowodowane złą dietą i zatwierdzeniem, oraz oddawanie stolca na siłę. Trwało kilka dni. Udałem się do proktologa. Stwierdził, że to hemoroidy i zalecił dietę, oraz spożywanie niegazowanej wody po posiłkach w celu uniknięcia zaparć. Przepisał też czopki, oraz tabletki wspierające mikrokrążenie żylne. Po tygodniu leczenia problem hemoroidów znikną na 10lat. Od kilku miesięcy problem pojawił się na nowo. Krwawienia nawracają co około 2-3tygodnie. Obawiają się poprzedzającym je bólem przy oddawaniu stolca, który występuje zawsze w jednym i tym samym miejscu po mojej lewej stronie wewnątrz odbytu, oraz jasnoczerwoną krwią na papierze. Raz zdarzyło mi się też zauważyć czerwony pasek wzdłuż stolca. Wystarczy, że zjem pizzę, czy dużo pieczywa, oraz słodycze, aby pojawił się nawrót. Przy nawrotach leczyłem się czopkami które przed aplikacją ogrzewałem w dłoni, lub kładłem na kilka minut w ciepłym miejscu, oraz tabletkami wspierającymi mikrokrążenie żylne. Spożywałem również duże ilości wody.

Dzień dobry,

musi Pan spożywać odpowiednią ilość błonnika w diecie - to będzie regulowało perystaltykę jelit. Pozytywnie wpływa także odpowiednia ilość wypijanej wody a także aktywność fizyczna. Niestety fast-foody, a także słodycze będą działały zapierająco - stąd powinien Pan z nich zrezygnować.

Aby uzyskać odpowiednio zbilansowany jadłospis dla Pana warto zgłosić się do dietetyka.

Pozdrawiam