Jak leczyć nawracające krwawienia z odbytu?

Nawracające krwawienia z odbytu - co robić? Witam. Mam 32 lata. 10 lat temu wystąpiło u mnie krwawienie z odbytu spowodowane złą dietą i zatwardzeniem, oraz oddawanie stolca na siłę. Trwało kilka dni. Udałem się do proktologa. Stwierdził, że to hemoroidy i zalecił dietę, oraz spożywanie niegazowanej wody po posiłkach, aby rozmiękczyć spożytą żywność w celu uniknięcia zaparć. Przepisał też czopki, oraz tabletki wspierające mikrokrążenie żylne. Po tygodniu leczenia problem hemoroidów znikną na 10lat. Od kilku miesięcy problem pojawił się na nowo. Krwawienia nawracają co około 2tygodnie. Objawiają się poprzedzającym je bólem przy oddawaniu stolca, który występuje zawsze w jednym i tym samym miejscu po mojej lewej stronie wewnątrz odbytu, oraz jasnoczerwoną krwią na papierze. Raz zdarzyło mi się też zauważyć czerwony pasek wzdłuż stolca. Wystarczy, że zjem pizzę, czy dużo pieczywa, oraz czekoladę, aby pojawił się nawrót. Przy nawrotach leczyłem się czopkami które przed aplikacją ogrzewałem około 5minut w dłoni, lub kładłem na szmatce, którą umieszczałem na grzejniku, oraz tabletkami wspierającymi mikrokrążenie żylne. Spożywałem również duże ilości kranowej przegotowanej wody.

Na pewno jest to kwestia nieprawidłowej diety, nie jestem w stanie w tej chwili oszacować jak duża poprawę możemy uzyskać zmieniając nawyki żywieniowe, w tym celu zapraszam do gabinetu. Proszę wziąć ze sobą wyniki wszystkich istotnych badań, przeprowadzę wywiad żywieniowy i ocenię sposób odżywiania, zaproponuję zmiany oraz preparaty ziołowe.