RZS u 29-letniej osoby a odpowiednie leczenie

Witam serdecznie Mam 29 lat i zdiagnozowane reumatoidalne zapalenie stawów lekarz reumatolog przepisał mi lek Aclexa i miałem zacząć brać wtedy jak zaczną znowu boleć stawy ale niestety już nie poinformował mnie jak długo brać owy lek. Czy mam brać lek do ustąpienia bólu i przerwać czy brać aż się nie skończy lek? Dziękuje za odpowiedz

Aleksander Ropielewski

Trudno mi to stwierdzić bez znajomości sytuacji klinicznej, aczkolwiek zwykle prowadzi się kilkutygodniowe leczenie, czyli w przypadku 60 tbl w opakowaniu należy wybrać całe opakowanie.