Sącząca się ropa po peracji ucha

Witam, 29.08.16 mialam robioną operację plastyczną odstających uszu. Przez 10 dni nosilam cały czas opatrunek. Jestem dwa dni po zdjęciu oparunku i z miejsca gdzie było szyte na jednym uchu sączy mi się chyba ropa. Czy to jest normalne? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Na pewno nie jest to normalne jeśli sączy się z rany ropna wydzielina. Proszę w tej sprawie pilnie udać się na kontrolę do lekarza, aby ocenił bezpośrednio stan obecny rany i zadecydował o dalszym postępowaniu (np. antybiotykoterapii).

Witam,

Na pewno wyciek z cięcia po zabiegu otoplastyki nie jest standardem. Jednakże nim zacznie Panisię martwić i szukać pomocy, proszę zgłosić się na kontrolę do lekarza, który wykonywał zabieg. Za pewno Pani pomoże a jeżeli trzeba ustali konieczne leczenie.

pozdrwiam

Marek Paul