Samodzielne wykonywanie zabiegów na twarz

Dzień dobry. Moje pytanie dotyczy wykonywania samodzielnie zabiegów na twarz z użyciem derma rollera. Mam blizny potrądzikowe, jestem w trakcie laseroterapii i po zakończeniu terapii zastanawiam się nad zakupem derma rollera. Chciałam się zapytać czy długość igiełek 0,5mm-0,75mm faktycznie pomoże spłycić blizny potrądzikowe? Czy konieczne jest dotarcie do skóry właściwej żeby zadziały się jakiekolwiek zmiany, a używanie ww. długości będzie nieskuteczne w przypadku mojego problemu? Pozdrawiam

Dzień dobry,
decydując się na zabieg należy pamiętać, że naruszamy ciągłość skóry. Każde działanie tego rodzaju predysponuje do wystąpienia reakcji niepożądanej jaką jest nadkażenie bakteryjne. Czy domowe zacisze spełnia odpowiednie do tego warunki? Raczej nie. Ponadto nie mając doświadczenia w wykonywaniu tego rodzaju zabiegów, nie radziłabym eksperymentowania w domu. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.