Samodzielne wyrywanie zęba

Czy moge samemu wyrwac zeba? Ząb sie już dość mocno rusza jest on bardzo spruchnialy. Czy konieczne jest wyrwanie u specjalisty czy moge sprobować samemu? Już dość mocno sie rusza gdyż sam go poruszam. Troche mnie teraz boli najbardziej gdy go porusze

Witam. Stanowczo odradzam samodzielne usuwanie zęba, ponieważ ząb może być np. złamany i dlatego się rusza, po drugie wokół niego na pewno jest ziarnina, którą trzeba wyłyżeczkować. Konieczna wizyta u dentysty ! Pozdrawiam Krystyna Pikała

Nie radzę samodzielnie wyrywać.. Proszę pamiętać , że ząb oprócz korony ma korzeń..
Może złamana korona rusza się ? Zdecydowanie doradzam wizytę u stomatologa.