Samoistna odma prawego płuca

Witam. 3tyg temu mialam samoistna odme prawego płuca, włożono mi drenaż i wszystko wróciło do normy.W szpitalnym wypisie napisano mi OSZCZEDZAJACY TRYB ZYCIA.Co to znaczy? Nie wiem co mi wolno a czego nie.W szpitalu niczego sie nie dowiedzialam.Nie wiem tez czy moge wrocic do pracy, pracuje w firmie Reckitt Benckiser przy produkcji kapsulek do zmywarek.Czy ta praca moze mi zaszkodzic? Czy choroba moze powrocic?No i czy wolno mi palic papierosy lub e papierosa? nie

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Palenie tytoniu z pewnością nie jest wskazane. Nie napisała Pani jaki rodzaj pracy wykonuje. Jeśli jest to praca fizyczna to należy wstrzymać się z powrotem do pracy. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.