Samoistne poronienie w 6 tygodniu ciąży

Witam, Mam pytanie doszło u mnie do samoistnego poronienia w 6tygodniu (byłam w szpitalu przez 3 dni) nie miałam robionego zabiegu. przed wypisem zostało wykonane usg. czy po pierwszym cyklu od poronienia konieczne jest wykonanie badania USG?

Nie jest to obowiązkowe, ale w kwestii oceny aktualnej Pani narządu rodnego warto byłoby takie kontrolne USG wykonać.