Samoistny ból w śródstopiu

Witam.Od wczoraj mam problem z bólem w śródstopiu.Pojawił się bez żadnych znanych mi przyczyn najpierw słaby potem stopniowo się zwiększał aż do momentu w którym nie mogę stawać na pełnej stopie nie mogę też chodzić "od pięty" jedyny sposób w który mogę się w miarę poruszać to stawianie stopy na palcach.Dodam że caly poprzedni dzień dość długo spędziłam chodząc ale nie doznałam żadnego urazu typu potknięcie czy uderzenie.Czy ten ból może ustąpić jeśli będę stosować okłady?

Możliwe, że przeciążyła Pani stopę w trakcie zbyt intensywnej aktywności. Czynnikiem generującym ból nie musi być jeden uraz, bardzo często są to nakładające się na siebie mikrourazy, które sumarycznie dają obraz kliniczny taki jak u Pani.
Sugeruje postępowanie zachowawcze: odpoczynek, wysokie układanie kończyny, okłady z kriożelu i Altacetu, oszczędne chodzenie, miękka, żelowa, izolująca wkładka pod piętę. Uważam, że należy Panią zbadać, uzupełnić wywiad lekarski i wtedy podjąć dalsze decyzje terapeutyczne.