Ból pięty po skoku z drabiny

Dzień Dobry mam pytanie zeskoczyłem z drabiny i prawdopodobnie odbiłem sobie piętę teraz mnie strasznie boli i nie mogę na nią stąpnąć.Moje pytanie jest takie jakie są sposoby leczenia chorego miejsca,dodam,że smaruję piętę Altacetem byłem też u zdjęcia rtg i pięta jest cała. Z góry dziękuję za odpowiedż.

Szanowny Panie, stłuczenie pięty może dawać długo doelglwiości bólowe. W pierwszym okresie należy pietę schładzać (okłady z lodu) stosowac odciążenie - najlepiej kule łokciowe oraz niesterydowe leki p-zapalne np. Ibumprom 200mg 2xdz po 2tbl. W późniejszym okresie nakleży stosowac wkładki amortyzujące pod pięty - np. wkładki silikonowe(żelowe). Można również zastsować fizykoterapię - jonoforezę z maścia p-zapalną lub p-bólową. Generalnie jednak stopa musi być odciążona i ...niestety doleglwiości bólowe utrzymują sie dość długo. Pozdrawiam i życzę aby w Pana przypadku ból po zastsowaniu powyższych wskazówek ustapił jak najszybciej.