stan zapalny pięty i ostroga piętowa oraz płaskostopie

Dziendobry Od prwie 2 lat wlacze ze stanem zapalnym pięty związanym z ostrogą pietową ,ponadto mam poprzeczne płaskoskopie. Wybrałam 2 serie zabiegów (laser,ultradzwięki, krioterapia)ponadto wybrałam 5 razy falę uderzeniową ,3 zastrzyki sterydowe i miałam wstrzyknięte osocze bogato-płytkowe . Po kazdym z tych zabiegów ból nie całkiem ,lecz lekko ustapił po 2-3 tygodniach wracał z taką samą siłą. Dodam ,żę cały czas stosuje rózne wkładki ortopedyczne .Bardzo proszę o poradę co dalej robić?

Dzień dobry,
jeśli rzeczywiście ból o którym Pani pisze związany jest ze stanem zapalnym przeciążonego rozścięgna podeszwowego to aby leczenie mogło być skuteczne, musi być nacelowane na przyczyny dolegliwości.
Dysfunkcje stopy (np. stopa płaska), mało elastyczne rozścięgno podeszwowe, wzmożone napięcie ścięgna Achillesa to niektóre z możliwych przyczyn, które trzeba zdiagnozować i następnie leczyć.
Polecam wizytę u fizjoterapeuty stosującego środki terapii manualnej.
Fizykoterapia i farmakoterapia (jak już Pani mogła się przekonać) nie załatwią sprawy.
pozdrawiam

Witam,
po opisie widzę,ze sporo Pani przeszła. Może Pani jeszcze spróbować terapię manualną - manualna mobilizacja stawów w stopie, kości pietowej, mięśni łydki. Może dodatkowo kinesiotaping aby odciążyć, skorygować piętę. Można powtórzyć ultradźwięki ale z z lekiem,np.Traumonem (tzw fonoforeza) plus odpowiednie wkładki, korygujące płaskostopie i odciążające/korygujące pięte. Może badanie podoskopowe pokaże faktyczne miejsce przeciążenia.
Pozdrawiam