Schodzenie skóry z dłoni po kontraście do TK płuc

po podanym kontraście do TK płuc/następnego dnia dostałam zastrzyk na odczulenie/telfexo 180 mg,clemastinum wzp 1 mg, elocom 1 mg- oczy miałam podpuchnięte, twarz, dłonie i całe ciało czerwona wysypka -wysypka ustąpiła, opuchlizna zeszła ale teraz schodzi mi skóra z dłoni /wewnątrz i zewnątrz/ smaruje teraz-cutibaza krem półtłusty - co dalej - dolegliwość irytująca. Z góry dziękuję

Aleksander Ropielewski

Nic więcej nie da się zrobić, jest to wynik reakcji alergicznej na kontrast. Proszę uzbroić się w cierpliwość a w przypadku nasilonych dolegliwości udać się do lekarza.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski