Scleroderma a wyniki na czynnik reumatoidalny

Dzien dobry , mieszkam w Vancouver Kanada, dostalam wyniki na czynnik reumatoidalny / Titre 80 , / ENA test positive/ Scl ab 3.0 positive. Czy to moze byc scleroderma w wczesnym stadium , bo chce przyleciec na leczenie do Polski.Dziekuje z gory.E-mail moj latoch@shaw.ca

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane wyniki badań nie potwierdzają ani nie wykluczają rozpoznania twardziny. Proszę udać się na bezpośrednią wizytę do lekarza celem postawienia rozpoznania.