Seks oralny a możliwość przeniesienia plemników do dróg rodnych

Witam serdecznie!

Ostatnio partner włożył swojego penisa do mojej pochwy, dosłownie na parę sekund. Po czym wyjął i do wytrysku doszło znacznie później podczas seksu oralnego. Ostatnią miesiączkę miałam 25 maja, moje cykle są dość regularne 30/31 dni, gdyż miesiączkę zawsze dostaję w tym samym dniu miesiąca lub dzień wcześniej. Wg moich obliczeń, których dokonałam na podstawie wiadomości o cyklu miesięcznym kobiety oraz korzystając z kalendarzyków dni płodnych w Internecie, wnioskuję że to wydarzenie było w dniu niepłodnym, bo w 22 dniu cyklu. Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie, czy jest w tym przypadku ryzyko ciąży. Myślę nad kontaktem z ginekologiem i wzięciem postinoru, ale obawiam się, bo to duża dawka hormonów.

Witam!

W opisanej sytuacji doszło do krótkotrwałej penetracji w związku z tym mogło dojść do przeniesienia preejakulatu do wnętrza pochwy, zdarzenie miało miejsce w czasie dni niepłodnych. Uwzględniając całość opisu można stwierdzić, że ryzyko ciąży jest bardzo niskie, ale niestety istnieje. Wydaje się, że raczej nie ma wskazań do stosowania antykoncepcji awaryjnej.

Pozdrawiam serdecznie!