Seks oralny a wyrzuty sumienia

Dobry wieczór. Od kilku miesięcy jestem w związku. To mój pierwszy partner seksualny. Nie zmusił mnie do niczego ale problem w tym, że zrobiłam coś czego teraz się wstydzę, nie wiem dlaczego ale spróbowałam seksu oralnego. Po prostu się zakochałam, ale teraz żałuję i boję się że on straci po tym do mnie szacunek:(powiedziałam mu że nie chcę wiecej tego zrobić, to nie dla mnie, powiedział że rozumie i nie ma sprawy, ale ja się tak denerwuję, jestem beznadziejna... mogę prosić o pomoc?

Dzień dobry.

Seks między partnerami to nie tylko współżycie, rozumiany jako seks genitalny, polegający na wprowadzeniu członka do pochwy, ale i różne inne jego odmiany, spośród których seks oralny jest bodaj najpopularniejszy, a z pewnością najbardziej ceniony przez mężczyzn. Jednocześnie, ze względów zapewne kulturowych i obyczajowych, uważany jest za szczególnie obsceniczny i przede wszystkim - poniżający dla kobiety. Dodatkowo też ma świadczyć o pewnej "łatwości" kobiety, która go uprawia, co niejako potwierdza Pani w swoim poście, obawiając się, że utraci Pani szacunek partnera.

Trudno w tym wypadku spierać się z poglądami, warto jednak pamiętać, że to, co się dzieje w seksie między partnerami, jeżeli jest przez obie strony akceptowane i nie stanowi przestępstwa, uznawane jest za jak najbardziej normalne i naturalne. Seks oralny bywa przez mężczyzn traktowany jako szczególna forma "oddania się" kobiety partnerowi i tak też zapewne jest, dlatego z całą pewnością nie ma Pani żadnego powodu do zamartwiania się i oskarżania o beznadziejność.

Na zakończenie warto wspomnieć, że podczas terapii (nie tylko seksuologicznej) wątki dotyczące seksu oralnego pojawiają się nierzadko i zawsze są upragnioną i pożądaną formą współżycia - dodam, że nie tylko u mężczyzn.

Pozdrawiam.