Seks z wytryskiem wewnątrz pochwy przy przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Mam pytanie poniewaz w zaistnialej sytuacji kompletnie nie wiem co mam zrobic. Zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne niecaly miesiac temu. To pierwsze opakowanie w moim zyciu .. Kochalam sie z moim chlopakiem uzywajac prezerwatywy, ale pekla i cala zawartosc zostala niestety w srodku. Moj lekarz mowil ze te tabletki zaczynaja tak naprawde dzialac przy drugim opakowaniu. Czy w takim razie powinnam wziasc tabletke po? Dziekuje serdecznie za odpowiedz!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jeśli pierwszą tabletkę przyjęła Pani pierwszego dnia miesiączki, to zabezpieczenie jest pełne już od pierwszego dnia stosowania antykoncepcji. W takim przypadku nie ma powodów do niepokoju. Jeśli jednak rozpoczęła Pani stosowanie tabletek w innym dniu cyklu to rzeczywiście może Pani rozważyć przyjęcie tabletki "po". Szczegóły może Pani omówić ze swoim lekarzem ginekologiem.