Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Senność, częste oddawanie moczu i brak apetytu a wyniki mofrologii

Dzień dobry, jestem ospała, oddaje często mocz (również w nocy), zmniejszony apetyt, chroniczne zmeczenie, apatia, wyniki morfologii Morfologia; leuk 4,40, krwinki czerw 4,41, hemoglobina 10,5, hematokryt 34, mch 26, mchc 31, neutrofile 1,23 (norma od 2,5), neutrofile w % 27,9, monocyty 15,1%, limfocyty 41,2 %, kreatynina 0,91 (norma do 0,9), eGFR 73 (waże 49 kg, mam 26 lat), tsh w porządku, crp i ob. w normie, infekcji nie miałam, moczu nie wykonałam. Jaka może być przyczyna?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Badania w RZS

W przypadku podejrzenia reumatoidalnego zapalenia stawów należy poddać się szczegółowej diagnostyce. Profil reumatyczny to badania, które pozwalają zdiagnozować choroby reumatyczne. Na wszelkie pytanie odnoszące się do badań odpowiada dr n. med. Maria Rell-Bakalarska.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi obniżony poziom hemoglobiny oraz podwyższony poziom monocytów. Niestety nie podała Pani jednak pełnego wyniku morfologii, co uniemożliwia pełną interpretację. Ze względu na te odchylenia warto wykonać morfologię z ręcznym rozmazem oraz oznaczyć poziom żelaza. Proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy