Sens mierzenia temperatury w ustaleniu owulacji

Czy jest sens mierzenia temperatury w ustaleniu owulacji gdy będę zazywala clostibegit od 5-10 dc? Mam cykle 35 dniowe. Czy biorąc te tabl. Należy się spodziewać owulacji na ok. 14 dni przed miesiaczka? Bardzo proszę o wyjaśnienie.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Pomiar temperatury może pomóc ustalić, czy istnieje ew. oporność na lek. Owulacja powinna mieć miejsce ok. 14 dni przed miesiączką, jednak czas ten zależy od przyczyny zaburzeń owulacji i miesiączkowania.