Silne ataki bólu podżebrowego

Witam! od dłuższego czasu odczuwam ból pod żebrami. Rok temu miałam USG, lecz nic nie wykazało. Od 2 tygodni boli jeszcze mocniej. Miewam silne ataki oraz cały czas to mocno pulsuje. Dodam, ze jestem biegaczką w klubie sportowym i przy większym wysiłku ból jeszcze mocniej się nasila. Proszę o poradę do jakiego lekarza mam się z tym udać i co to może być :)

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w pierwszej kolejności należy skontaktować sie z lekarzem rodzinnym, dopiero na podstawie badania lekarskiego będzie można pokierować dalszą diagnostyką. Istotne znaczenie ma również lokalizacja bólu: czy jest on bardziej nasilony pod lewym, czy prawym łukiem żebrowym, czy promieniuje, czy towarszą mu nudności, biegunka, czy nasila się / ustępuje po / przed jedzeniem.