Silne bóle głowy i wskazania do stosowania leku Amitriptyliny

mam straszne bole glowy od ok tygodnia,raz bol sie nasila raz maleje.zadne leki przeciwbolowe nie pomagaly...za namowa mamy zmierzylam cisnienie i pokazalo duze za duze ok 179/90! nigdy nie mialam problemu z cisnieniem,,,wiec udalam sie do lekarza i zmierzeniu cisnieni okazalo sie ze jest ok 120/80 i padlo stwierdzenie ze ja mam zepsuty aparat i przepisal mi amitriptyline ,po przeczytaniu ulotki jestem w szkou ze to lek na depresje i jak ma mi to pomoc???zwlaszcza ze skutki uboczne to bol glowy

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Amitryptylina jest lekiem stosowanym w leczeniu depresji, ale również w leczeniu przewlekłego bólu. Ma działanie również uspakajające. Gdyby pojawiły się u Pani dolegliwości w związku z przyjmowaniem leku zalecam konsultację u lekarza.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe głowy jak najbardziej mogą być wynikiem podwyższonego ciśnienia. To, że u lekarza wynik był prawidłowy nie wyklucza skoków ciśnienia. Ponieważ objawy mogą mieć także podłoże psychogenne, sugeruję postępować wg zaleceń lekarza prowadzącego. Jeśli nie będzie oczekiwanych efektów, proszę ponownie udać się do lekarza.