Silne bóle jajników - co robić?

Mam 24 lata i jestem kobietą. Przed okresem (który spóźnia się ok. 7dni, z powodu policystycznych jajników, co mam zdiagnozowane) odczuwam bardzo silny ból brzucha w dole. Jajniki są powiększone i podczas stosunku odczuwam kłujący ból. Podczas siedzenia ból zwiększa się i przemieszcza w stronę odbytu. Mam również silne skurcze, potrzebuję też więcej niż normalnie robić siku.

Witam,

Takie objawy mogą wynikać z obecności torbielowato zmienionych powiększonych jajników. Jesli nie jest Pani leczona, wskazana jest wizyta u ginekologa endokrynologa. Jesli jest Pani już objęta terapią, a mimo to dolegliwości nasilają się, również wskazana jest pilna wizyta u lekarza.

Pozdrawiam