Silne bóle nadbrzusza w okolicy przepony i wzdęty brzuch

Od kilku tygodni odczuwam silne bóle nadbrzusza w okolicach przepony. Ból promieniuje na boki, dodatkowo brzuch jest bardzo wzdęty. Nospa nie pomaga a wizytę u lekarza mam umówiona dopiero za 2 tygodnie. Czy są jeszcze jakieś inne środki które mógłby zmniejszyć ból?

Witam. Przede wszystkim proszę stosować lekkostrawną dietę, unikać potraw tłustych, ciężkich i smażonych. Ulgę mogą przynieść leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego. Jeśli jednak dolegliwości staną się bardzo nasilone, pojawi się gorączka lub bolesny opór w nadbrzuszu proszę zgłosić się na izbę przyjęć najbliższego szpitala.