Silne bóle po rozpoznaniu krytycznego zwężenia naczyń lewego podudzia z niegojącą się raną

Naszemu tacie, cukrzykowi typu 1, po rozpoznaniu krytycznego zwężenia naczyń lewego podudzia z niegojącą się raną i 1/3 zmian martwiczych przeprowadzono tydzień temu PTA. Jednak w domu powróciły trwające od miesięcy silne bóle. Rokowanie lekarza dokonującego zabiegu wskazuje na amputację. Niestety, tato jest kruchy psychicznie, zrozumiałe więc, że traktujemy operację jako ostateczność i szukamy zawczasu jakiejś alternatywy, o których wiemy, że istnieją. Chętnie rozważymy każdą radę.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie - sytuacja prawdopodobnie jest krytyczna - ale warto spróbować BALSAM SZOSTAKOWSKIEGO - opatrunku nasączone stosować na ranę oraz 2 łyżki dziennie doustnie. Wiele Pacjentów uniknęło w ten sposób kalectwa.
Pozdrawiam serdecznie, dr n. med. Wojciech Kawiorski - ew. kontakt - internet: wpisanie nazwiska

NIE ISTNIEJE LECZENIE PRZEZ INTERNET!!! Bez zbadania pacjenta,stanu Jego choroby oraz stanu ogólnego - nic nie jestem w stanie poradzić! Proponuję słuchać rad i decyzji lekarza prowadzącego!!! zż

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli