Silne bóle podczas miesiączki

Witam mam 26 lat i od pół roku podczas miesiączki mam bardzo silne bóle prawego jajnika z tym problemem udałam sie do ginekologa zrobiono mi wszystkie badania, wyniki wyszły pozytywnie, byłam również pobrać krew, oddać mocz wszystko jest ok, a z miesiąca na miesiąc ból jest coraz silniejszy żadne tabletki rozkurczowe mi nie pomagają wiec udaje sie albo na izbę przyjęć albo do lekarza na zastrzyk pyralgina, ból jest mniejszy (da się wytrzymać) i tak co miesiać.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani jakie konkretnie badania miała Pani wykonane, dlatego też trudno cokolwiek zaproponować. Jeśli jednak opisane przez Panią dolegliwości są coraz bardziej nasilone, konieczna jest dalsza diagnostyka pod kątem np. endometriozy. Być może konieczne będzie nawet wykonanie laparoskopii diagnostycznej. Jeśli okazałoby się jednak, że wszystkie wyniki badań będą prawidłowe, być może taka wrażliwość na ból jest Pani cechą osobniczą. W takim przypadku poprawę być może przyniosłoby zastosowanie antykoncepcji hormonalnej.

z Pani opisu wynika, że mamy do czynienia z zespołem bolesnej miesiączki. w przypadku nie zmniejszenia się objawów po środkach przeciwbólowych konieczne jest wdrożenie terapii hormonalnej tj typowych tabletek antykoncepcyjnych.