Silne bóle przy dotyku jajników

Miałam torbiel jajnika 5 cm, ktora zeszla po 2 miesiacach. W tym czasie odczuwalam lekki bol jajnika, ktory byl silny podczas dotyku. Teraz na usg widac, ze jajnik sie zmniejszyl, ma na sobie jeszcze pozostalosc po torbieli. Niestety, bol sie nie zmienil. Nadal odczuwam silny bol przy dotyku jajnika. Czym to moze byc spowodowane? Czytalam, ze jajnik sie moze skrecac, ale czy to mozliwe, ze byl skrecony juz od 2 miesiecy? Czy w tedy nie wdaloby sie juz zapalenie otrzewnej albo inne komplikacje?

Myślę, że taki ból obecnie może być spowodowany np. jakimś stanem zapalnym w zakresie jajnika nie zaś samą torbielą, która praktycznie skoro teraz znacznie zanikła nie powinna powodować powikłań (zwłaszcza skręcenia). Najlepiej, aby sytuację obecną konkretnie wytłumaczył ginekolog prowadzący.