Torbiel jajnika i silny ból w podbrzuszu

ostanio mialam silny bol w lewym boku promieniujacy do kolana po tej stronie mam tez torbiela na jajniku ktory podobno wg mojego lekarza zmniejszyl sie z 5 cm na 2cm.Bole znowu sie pojawily wiec udalam sie do innego lekarza na usg i okazało sie ze torbiel wcale sie nie zmniejszyl wrecz przeciwnie ma juz 6 cm ale oprocz tego wyszlo na usg ze mam poszerzony utk nerki prawej bez bez cech kamicy i zastoju czy to jest cos groznego?

Sam poszerzony w niewielkim stopniu układ kielichowo-miedniczkowy w nerce bez cech zakażenia (badanie ogólne moczu jeśli prawidłowe) nie powinno w żaden sposób być niebezpieczne klinicznie. Co do torbieli jeśli ma rzeczywiście 6 cm średnicy może dawać dolegliwości i do rozważenia jest jej leczenie operacyjne. Decyzję jednak bezpośrednią w tej sprawie powinien podjąć ginekolog prowadzący.