Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zastój moczu w nerce w wyniku USG

Witam. Mam ponowny zastój moczu w nerce, tak wynika z USG. Dwa lata temu miałam operację zwężenia podmiedniczkowego metodą Hyness-Anderson po stronie lewej. Będąc rok temu w drugiej ciąży ponownie wykryto u mnie - zastój w tej samej nerce. Po porodzie zrobiłam kontrolne USG z którego wynika: Nerki o typowym kształcie, położeniu (NP 149x49mm, NL - 148x60mm). Echostruktura miąższu w normie. UKM-NP bez cech zastoju. Poszerzenie UKM-u NL. Przestrzeń paraaortalna - bez zmian.Jest to nawrót choroby?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Co to jest kolka nerkowa?

Kolka nerkowa to intensywny ból, który jest objawem kamicy nerkowej. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat ataku kamicy nerkowej. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Szanowna Pani,
Po operacji wodonercza (zastoju w nerce) może pozostać takie obraz do końca życia. Oczywiście stopień zastoju powinien po operacji się zmniejszyć lub co najmniej nie ulegać zwiększeniu. Ważne jest monitorowanie rozmiarów tego poszerzenia - czy się zwiększa czy nie. W przypadkach wątpliwych należy wykonać renografię izotopową dynamiczną i dać do oceny urologowi, który operował.
z poważaniem,

J.Zachwieja

Specjalista w dziedzinie nefrologii, hipertensjologii, pediatrii i nefrologii dziecięcej. Wojewódzki konsultant w dziedzinie nefrologii dziecięcej. Pełni funkcję Zastępcy Kierownika Kliniki Kardiologii i Nefrologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy