Silne mdłości a pomyłka w stosowaniu tabletek

Witam, pod koniec drugiego tygodnia brania tabletek antykoncepcyjnych zauważyłam że mam o jedną tabletke za dużo. Nie umiem dokładnie określić czy pominęłam ją w pierwszym czy drugim tygodniu, lecz wydaje mi się że w jednak to był drugi tydzień. Tydzień po tym wydarzeniu od 2 dni mam silne mdłosci wieczorem. Czy to może być spowodowane nerwami lub złą dietą?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane nudności mogą mieć wiele przyczyn. Jak najbardziej może być to jednak wynik błędu żywieniowego jak i nerwicy. Sugeruję stosowanie dodatkowego zabezpieczenia do końca przerwy. Jeśli w czasie 1-2 tygodnia Pani współżyła, proszę wykonać test ciążowy.