Silne pieczenie w trakcie i po stosunku: gdzie szukać przyczyn?

Zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne i współżyć. Od tego czasu zaczęły się upławy zółtawe o nieprzyjemnym zapachu. Teraz, dzień po miesiączce mam brązowawą wydzielinę z krwią o kwaśnym zapachu. Podczas stosunku odczuwam pieczenie i przez cały następny dzień przy wejściu do pochwy. Lekarz mnie zbadał i powiedział, że mam niewielkie upławy i lekkie zaczerwienienie i że to grzybica. Bez żadnych innych badań. Zapisał mi globułki dopochwowe, krem dopochwowy przeciwgrzybiczny. Narazie nie widzę poprawy. Czy to możliwe, że przez to są bóle i pieczenie po stosunkach? Czy to może inna przyczyna?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Kolorowe upławy o nieprzyjemnym zapachu będą wskazywać raczej na infekcję bakteryjną niż grzybiczą, ale ta ostatnia nie jest wykluczona. Lekarz, który Panią badał, miał na pewno lepszy ogląd sytuacji. Globulki, które Pani zostały zapisane, powinny w każdym razie zaradzić zarówno bakteriom, jak i grzybom. Jeśli sytuacja się nie unormuje po zakończeniu tej kuracji, konieczne będzie wykonanie posiewu z pochwy lub szyjki macicy w celu ustalenia intruza i zwalczenia go celowanym antybiotykiem. Proszę nie lekceważyć możliwości zarażenia się chorobą przenoszoną drogą płciową jak chlamydia czy rzeżączka, z którymi przepisane globulki mogą sobie nie poradzić.

Pozdrawiam serdecznie!