Silne uderzenia serca rozchodzące się po klatce piersiowej

Witam! Od pewnego czasu tj. około miesiąc, odczuwam dość niepokojące wydarzenia związane z sercem. Otóż najczęściej wieczorami, bez wysiłku fizycznego moje serce zaczyna wariować. Przedstawię to tak: wszystko jest w porządku->czuję nagłe silne uderzenia serca, rozchodzące się po całej klatce piersiowej, uderzenia serca są powolne, czuję jakby serce biło bez rytmu-> serce bije normalnie, lub powtarza się dziwne bicie serca, do kilku serii, nie wiem co o tym myśleć, proszę o odpowiedź.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Opisane objawy wymagają dokładnej diagnostyki. Proponuję konsultację kardiologiczną. Najprawdopodobniej będzie potrzebne wykonanie badania EKG podczas wystąpienia objawów lub badania Holter EKG.