Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Silne wypadanie włosów po ciąży i podczas stosowania Teenia

Piec miesiecy temu urodzilam dziecko. Po dwoch dostalam teenie jako antykoncepcje. Teraz zmagam sie z bardzo silnyn wypadaniem wlosow. Lekarz.pierwszego kontaktu.stwierdzil, ze zapewne organizm nie doszedl do siebie po ciazy. Czy to mozliwe?czy przyczyna moga byc.tabletki anty?dodam,ze w koncowce.ciazt bralam eutyrox, bo badania tsh wyszly na granicy.normy.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Przyczyn wypadania włosów może być wiele. Mogą być to zaburzenia hormonalne, zaburzenia funkcji tarczycy ale może być to także działanie niepożądane tabletek hormonalnych. Przede wszystkim proszę zatem oznaczyć TSH i skonsultować się ze specjalistą dermatologiem, który pokieruje diagnostyką wypadania włosów.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy