Silne wypadanie włosów po ciąży i podczas stosowania Teenia

Piec miesiecy temu urodzilam dziecko. Po dwoch dostalam teenie jako antykoncepcje. Teraz zmagam sie z bardzo silnyn wypadaniem wlosow. Lekarz.pierwszego kontaktu.stwierdzil, ze zapewne organizm nie doszedl do siebie po ciazy. Czy to mozliwe?czy przyczyna moga byc.tabletki anty?dodam,ze w koncowce.ciazt bralam eutyrox, bo badania tsh wyszly na granicy.normy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przyczyn wypadania włosów może być wiele. Mogą być to zaburzenia hormonalne, zaburzenia funkcji tarczycy ale może być to także działanie niepożądane tabletek hormonalnych. Przede wszystkim proszę zatem oznaczyć TSH i skonsultować się ze specjalistą dermatologiem, który pokieruje diagnostyką wypadania włosów.