Silne zawroty głowy przy pochylaniu: czy przyczyną może być zatrucie pokarmowe?

Już drugi dzień o tej samej godzinie pojawiają mi się zawroty głowy. Dziś są mocniejsze i nasilają się jak opuszczę głowę. Wczoraj sądziłam, że jest to spowodowane niewyspaniem (nie spałam całą noc) albo zatruciem pokarmowym. Zatrułam się niezbyt groźnie (lekka biegunka, jednorazowe wymioty). Wprawdzie żołądek jest jeszcze delikatny i jak coś zjem to boli, ale staram się jeść właściwe pokarmy. Raz prawie zemdlałam, ale sądziłam, że to z upału albo właśnie połączenia - upał+zatrucie. Poza tym mam lekko przekrzywione serce i czasem robi mi się słabo, ale serce dokładnie przebadane było kilka lat temu i nie wymaga leczenia. Mam czynnościową nadprodukcję prolaktyny (z objawami dermatologicznymi i niewielkim pojawem mleka w piersiach). Biorę B*** od dwóch miesięcy. Czy te zawroty głowy mogą być spowodowane którymś z powyższych czynników albo nałożeniem się ich na siebie? Kiedy powinnam udać się do lekarza i do jakiego?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Zawroty głowy to bardzo powszechny objaw w wielu jednostkach chorobowych.

Trudno mi powiedzieć, czy w Pani przypadku objaw ten ma związek z hiperprolaktynemią.
Zazwyczaj zwiększone stężenie prolaktyny nie daje takiego obrazu, ale jak wiadomo hiperprolaktynemia może być wywołana przez różne czynniki i jeżeli występuje guz, to wtedy mogą pojawić się takie dolegliwości.

Zawroty głowy, nasilony ból przy schylaniu może przemawiać za infekcją zatok obocznych nosa.

Dolegliwości takie też mogą się wiązać z zaburzeniami gospodarki hormonalnej lub z zaburzeniami ze strony układu nerwowego np. dyskopatiach.

Jeżeli objawy będą się utrzymywać warto zacząć od ogólnych badań krwi, badania poziomu hormonów (przede wszytkim tarczycy) i udać się do lekarza w zależności od wyników. Jeżeli badania krwi będą prawidłowe, warto pomyśleć o wizycie u neurologa.

Pozdrawiam!