Silny ból pod piersią a niedomykająca się zastawka płucna

Witam, co jakiś czas dopada mnie bardzo silny ból pod lewą piersią. Ból promieniuje również w okolicach pleców jak i całym ramienia. Oddychanie pogłębia ból. Zmiana pozycji również nic nie pomaga. Ból trwa do 10 minut, po czym utrzymuje się tępy ból do pół godziny. Mam dopiero 20 lat i nigdy nie miałam problemów z nadwagą. Jedyna dolegliwość to niedomykająca się zastawka płucna. Czy powinnam wybrać się do lekarza?

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie tak, ponieważ dolegliwość utrudnia Pani normalne funkcjonowanie i chociażby dlatego wymaga wyjaśnienia przyczyny.