Silny ból podczas wyrzynania się dolnego zęba mądrości

Witam Wyżyna mi sie dolny lewy ząb mądrości strasznie boli, nie mogę w ogóle otworzyć ust tylko na tyle zeby wsunąć tabletkę przeciwbólowa nie mogę nawet przełykać śliny co sprawia mi problem, ponieważ mam straszny slinotok. Czy to normalne? Wiem ze powinnam udać sie do dentysty ale nie wiem czy da rade cokolwuek zrobic skoro nie mogę szeroko otworzyć ust

Witam. Leczenie utrudnionego wyrzynania ósemek polega na podaniu doustnie leków przeciwzapalnych oraz przestrzykiwaniu patologicznej kieszonki dziąsłowej środkami antyseptycznymi. Często niezbędne okazuje się leczenie zachowawczo-chirurgiczne polegające na wycięciu nawisającego fragmentu dziąsła pokrywającego koronę zęba. Musi być wówczas spełniony warunek korzystnego położenia zęba i dostatecznego miejsca w łuku zębowym. W przypadkach nie rokujących wyrznięcia zęba i jego prawidłowego ustawienia stosuje się leczenie chirurgiczne polegające na usunięciu zęba.